Vepsu testaa brit­te­jä

Vaasan Palloseura etsii jalkapallon liigamiehistöönsä vahvistuksia niin laitapuolustajan, keskikenttäpelaajan kuin hyökkääjän tonteille. Kahdelle viimeksimainitulle ovat tyrkyllä britit Bradd Abbott ja George Clark, jotka saapuvat tiistaina Vaasan testattavaksi.

Abbott on Englannin ykkösliigassa pelaavan Barnsleyn kirjoilla, Clarkilla ei ole tällä hetkellä sopimusta.

VPS:n harjoituksissa ovat olleet mukana myös jenkkimaalivahti Scott Angevine, uusiseelantilainen puolustaja Nikko Boxall, amerikkalainen laitapuolustaja Isaiah Schafer ja jenkkihyökkääjä Cameron Roget.

— Osa harjoittelee joukkueen mukana ja osa on näytillä. Alustavasti kaikki on mukana tämän viikon. Siirtoikkunan lähestyessä teemme viimeistään lopulliset ratkaisut, kertoo päävalmentaja Petri Vuorinen.

Siirtoikkuna aukeaa elokuun alussa.

Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä