Vaasan seu­ra­kun­ta­yh­ty­mä haluaa purkaa huo­no­kun­toi­sen kiin­teis­tön­sä – ­Ra­ken­nus­pe­rin­töyh­dis­tys esitti vaa­ti­muk­sen

Vaasa
Vaasan seurakuntayhtymän yhteinen kirkkoneuvosto on päättänyt hakea purkulupaa kuvassa vasemmalla näkyvälle rakennukselleen. Rakennus on vuodelta 1978.
Vaasan seurakuntayhtymän yhteinen kirkkoneuvosto on päättänyt hakea purkulupaa kuvassa vasemmalla näkyvälle rakennukselleen. Rakennus on vuodelta 1978.
Kuva: Jarno Pellinen

Vaasan seurakuntayhtymän yhteinen kirkkoneuvosto on päättänyt hakea purkulupaa seurakuntakeskuksen Koulukatu 28:ssa sijaitsevalle rakennukselleen Vaasassa. Neuvosto päätti asiasta kokouksessaan 22. helmikuuta.

Purkulupaa haetaan 1970-luvulla rakennetulle rakennukselle, joka on todettu monella tavalla epäkäytännölliseksi.

Vielä on kesää jäljellä!

I-P Digin ensimmäiset _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä