Tek­no­lo­giay­ri­tyk­set Yepzon ja Wapice sol­mi­vat yh­teis­työ­so­pi­muk­sen – esi­nei­den in­ter­ne­tin kysyntä kasvaa

Vaasassa toimiva Wapice tiedottaa yhteistyöstä teknologiajätti Yepzonin kanssa. ARKISTOKUVA: SAMPPA TOIVONEN
Vaasassa toimiva Wapice tiedottaa yhteistyöstä teknologiajätti Yepzonin kanssa. ARKISTOKUVA: SAMPPA TOIVONEN

Kansainvälisen teknologiayritys Yepzonin paikannusteknologia on liitetty suomalaisen Wapicen IoT Ticket -järjestelmään. Tällä hetkellä seurantaratkaisu on suunnattu erityisesti teollisuuden tarpeisiin, mutta sovellusmahdollisuuksia löytyy myös julkiselta sektorilta ja esimerkiksi terveys- ja hyvinvointiteknologiasta.

– Yhteistyö Yepzonin kanssa perustuu siihen, että IoT Ticket -pilvipalveluun voidaan kerätä mitä tahansa tietoa ja tiedon päälle voidaan helposti rakentaa mitä tahansa sovelluksia.

Haluatko jatkaa lukemista?

Tilaa I-P Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Ilmoita asiavirheestä