Tätä hyvän mielen videota et voi ohit­taa! Jo kym­me­net tu­han­net kat­so­jat ovat näh­neet, kuinka tämä syö­tä­vän su­loi­nen kokki Roman, 2, leipoo kakun – ja maistaa välillä

Kuva: Kuvakaappaus Youtube-videolta
Kuva: Kuvakaappaus Youtube-videolta

"Tervetuloa mun seuraamaan mun kokkishow’ta", toivottaa pellavapäinen pikku poika suu iloisessa hymyssä.

"Olen valmis!" julistaa päättäisen näköinen 2-vuotias Roman kakkutaikinakulho edessään.

"Leivotaan kakku!" Roman jatkaa.

Tarmokas herrasmies sekoittaa, kaataa, vispaa ja takoo aineksia kulhoon sellaisella tahdilla, että jopa Gordon Ramsay nyökyttelisi tyytyväisyyttään.

Äiti auttaa ojentamalla tarvikkeet, kun taapero sitä pyytää.

Mintunvihreän kermavaahdon levitys on tietenkin ihan oma numeronsa, koristekarkeista nyt puhumattakaan. Aina välillä täytyy vähän maistaa.

Äiti Ayla Jalynin Youtube-kanavalla jaetut Romanin kokkinurkka -videot (Roman’s Cooking Corner) ovat keränneet maailmanlaajuisesti huikean määrän klikkauksia. Kuukausi sitten ladattua kakkuvideota on katsonut tähän mennessä 159 000 ihmistä.

Tuorein video on kuvattu kolme päivää sitten. Siinä Roman valmistaa pizzan.

Sarianne Tekoniemi

Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä