Sport-sent­te­ri Ko­mu­lai­sen kausi on ohi

Arkistokuva: Jarno Pellinen
Arkistokuva: Jarno Pellinen

Vaasan Sportin eskushyökkääjä Joonas Komulainen sai perjantaisessa jääkiekkoliigan ottelussa KooKoota vastaan tällin, jonka vuoksi häntä ei nähty lauantaina pelatussa viikonlopun toisessa KooKoo-kohtaamisessa – eikä aivan lähiaikoina tulevissakaan peleissä.

– Loppukauden veke, Sportin päävalmentaja Tomek Valtonen vastasi tiedusteluun, millaisia seurauksia Komulaiselle koitui KooKoon Jan-Mikael Juutilaisen laitataklauksesta.

Myös Sportin urheilutoimenjohtaja Markus Jämsä vahvisti, että lääkäreiltä saatu viesti kertoi Komulaisen kauden olevan mitä todennäköisimmin ohi. Loukkaantuminen ei Jämsän mukaan välttämättä aiheuta ainakaan välittömiä toimenpiteitä pelaajamarkkinoilla.

– Aika ohuellahan tässä mennään, mutta katsotaan nyt, hän totesi.

– Niin kuin olen sanonut, jos joku pelaaja tulee tällä kaudella sisäänpäin, siinä pitää olla jokin ajatus myös jatkosta.

PETRI HEIKKINEN

Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä