Tilaajille

SJK:n Oskari Väistö va­lit­tiin nuorten maa­jouk­kuee­seen, joka tais­te­lee tiu­kas­ti EM-ki­sa­pai­kas­ta

Suomi on karsintalohkossa toisena ja kiinni EM-jatkokarsintapaikassa. Oskari Väistö on ollut kokoonpanossa kaikissa peleissä, mutta vastuuta ei ole juuri tullut.

Seinäjoki
SJK-kasvatti Oskari Väistö on pelannut tähän mennessä yhdeksän ottelua poikien maajoukkueissa ja yhden ottelun alle 21-vuotiaiden maajoukkueessa.
SJK-kasvatti Oskari Väistö on pelannut tähän mennessä yhdeksän ottelua poikien maajoukkueissa ja yhden ottelun alle 21-vuotiaiden maajoukkueessa.
Kuva: Jaakko Elenius

Seinäjoen Jalkapallokerhon keskuspuolustaja Oskari Väistö, 20, valittiin mukaan Suomen alle 21-vuotiaiden maajoukkueeseen. Mika Lehkosuon valmentama ryhmä kohtaa EM-karsinnoissa 26.3. vieraskentällä San Marinon ja 31.3. Tampereella Kyproksen.

Haluatko jatkaa lukemista?

Tilaa I-P Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä