Sei­nä­joel­la kaksi kä­si­työ­ta­pah­tu­maa kolmen viikon sisään – Jär­jes­tä­jät: "Mo­lem­mat mah­tu­vat"

Käsityömessut Seinäjoki Areenassa järjestetään lokakuun alussa, Taito käsityömessupäivät alkavana viikonloppuna. Järjestäjät kertovat, mitä eroa tapahtumilla on.

Seinäjoki
Taito Etelä-Pohjanmaan toiminnanjohtaja Marja Hemminki-Haapoja valmistelee Taito käsityöpäiviä Ideaparkissa.
Taito Etelä-Pohjanmaan toiminnanjohtaja Marja Hemminki-Haapoja valmistelee Taito käsityöpäiviä Ideaparkissa.
Kuva: Kari Löfhjelm

Seinäjoella on jo neljän vuoden ajan järjestetty syksyisin kaksi käsityötapahtumaa. Seinäjoki Areenassa toteutuvat Käsityömessut on järjestetty lokakuun alussa jo 32 kertaa, Taito käsityömessupäivät Ideaparkissa on tuoreempi tuttavuus.

Syystarjous, Sinulle!

Ilkka-Pohjalainen Digin ensimmäiset _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus sovelluksessa ja verkkosivuilla Näköislehdet ja arkisto Podcastit, galleriat ja live-lähetykset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit, koulutukset ja tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä