Kolumni

Se on it­se­suo­je­lu­vais­toa ja hyö­dyk­si, jos ar­bo­ris­tik­si mie­li­vää alkuun hetken huimaa

-

Onko elämänura mahdollista avautua arboristina, jos oma olo korkealla paikalla onkin kaikkea muuta kuin mukavaa?

Korkeita puita Ähtärin Tuomarniemen puulajipuistossa tähyilevä ihminen saa helposti mieleensä yhtä jos toistakin mietittävää, eikä se kaikki ole pelkästään asia-asiaa.

Niin kuin se, mahtaako kissoillakin olla kiusana juuri se samainen olotila, tämä ei ollutkaan yhtään mukava paikka -tunne? Kissat kun saattavat jumittua päiväkausiksikin puihin sillä sinnikkyydellä, että pelastuslaitoksen apu voi olla tarpeen.

Hyvää juhannusta!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut