Pietarsaarelaisen Sara Forsbergin, eli taiteilijanimeä SAARA käyttävän laulajan uusi, Suomessa kuvattu musiikkivideo julkaistiin keskiviikkona.
23-vuotias Youtube-tähti SAARA julkaisi singlensä Superpowers maaliskuussa. Kappale on Teemu Brunilan, Hank Solon ja SAARAn yhdessä kirjoittama. Hank Solo on myös tuottanut kappaleen.
Superpowers-singleä on streamattu Spotifyssa yli neljä miljoonaa kertaa. Spotifyssa sitä kuunnellaan eniten Suomen jälkeen Ruotsissa, Filippiineillä, Norjassa ja Briteissä. "Superpowers" on saanut radiosoittoa Ruotsissa Radio NRJ:llä ja P3:llä. Norjassa kappaleen soittolistasi Norjan Yleisradion mP3.
Nyt Superpowers-kappaleesta on tehty akustinen versio, jossa SAARAa säestää Tero Roininen (GG Caravan). Akustisen version herkkä musiikkivideo julkaistiin keskiviikkona 3. toukokuuta.
Video löytyy Youtubesta .
Videota oli torstai-iltaan mennessä katseltu ja kuunneltu sivulla lähes 70 000 kertaa.