Pa­ju­luo­man var­res­sa alkaa hakkuu ja raivaus – Pahojen ai­nei­den pois­toon pääs­tä­neen kesällä

Seinäjoki
Puhdistettava alue Pajuluomassa rakennetaan aikanaan viihtyisäksi puistoalueeksi. Edessä on kuitenkin vuosia muutostöitä.
Puhdistettava alue Pajuluomassa rakennetaan aikanaan viihtyisäksi puistoalueeksi. Edessä on kuitenkin vuosia muutostöitä.
Kuva: Jaakko Elenius

Seinäjoen Pohjassa Pajuluoman varrella aletaan tällä viikolla kaataa puita ja raivata pusikkoja. Työtä tehdään joulukuulle saakka.

Kyse on valmistautumista isompaan urakkaan, jonka tarkoitus on poistaa Pajuluomasta sinne vuosien saatossa valuneita terveydelle haitallisia aineita.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa I-P Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä