Näitä luet­tiin ver­kos­sa 2015

Ilkan verkkosivujen vuoden 2015 luetuimmat uutiset käsittelivät onnettomuuksia, rikoksia ja pakolaiskysymystä.

Ylivoimaisesti luetuin uutinen oli Ilmajoella etsitty poika löytyi hukkuneena kodin lähellä olevasta luomasta .

Toiseksi luetuin uutinen oli ensimmäinen sähkeemme Joupin henkirikoksesta: Teinityttö löytyi kuolleena Joupista, poliisi epäilee henkirikosta , Kymmenen joukkoon mahtui myös kaksi muuta sähkettä aiheesta: Poliisi: Päihteillä ei osuutta asiaan sekä Poliisi arvioi: Uhri kuoli nopeasti .

Kolmoseksi kipusi laturaivosta kertonut uutinen: Raivostunut hiihtäjä löi äidin käteen haavan Seinäjoella . Lukijoiden videot Power Truck -shown onnettomuudesta kiinnostivat myös.

Kymmenen kärkeen mahtuivat vielä promoottori Kalle Keskisen kahden vuoden ehdoton vankeustuomio , uutinen Kuortaneella tulipalossa kuolleesta isästä ja tyttärestä .

Maahanmuutto on herättänyt verkkosivuillamme vilkasta keskustelua. Aihepiiriin kuuluvista uutisista luetuimmat olivat Kaupunginvaltuutettu: Kauhavalle on kehitettävä oma saattue koululaisille ja Takaisin kotiin haluaa vajaat 200 irakilaista - Suomi ei ollutkaan paratiisi .

Koko vuoden luetuin juttu verkossa ei ollut kuitenkaan uutinen, vaan Tommi Koivun kolumni Suoraan silmiin . Myös kolmanneksi luetuin juttu oli kolumni, lapsettomuudesta kertova Tyhjän sylin päivä . Kolumnien top 5-listalle mahtuivat myös Nalle on oikeassa , Poliisi - rasistin ystävä? sekä Tuomaristo pilaa tangon .

Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä