Kurikan S-mar­ke­tin kul­je­tus­ro­bot­ti joutui il­ki­val­lan koh­teek­si

Jäähallin takaa löydettyyn robottiin oli kohdistettu turhaa voimankäyttöä.

Kurikka
Kuljetusrobotit ovat viime vuosina yleistyneet ympäri Suomea. Ihmisten yleinen suhtautuminen robotteja kohtaan on ollut positiivista.
Kuljetusrobotit ovat viime vuosina yleistyneet ympäri Suomea. Ihmisten yleinen suhtautuminen robotteja kohtaan on ollut positiivista.
Kuva: S-market Kurikka

S-market Kurikassa aloitti viime viikolla neljä uutta työntekijää ja yksi niistä joutui kohtaamaan heti ilkivaltaa. Uudet työntekijät eroavat kuitenkin melkoisesti tavallisesta kassamyyjästä. Kyseessä on nimittäin neljä ostosten kuljetukseen tarkoitettua robottia.

Kurikan jäähallin takaa löytyneen robotin antenni oli katkaistu.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa I-P Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä