Kos­ken­kor­val­la pelaa ensi kau­del­la kolme Teppoa

Ilmajoki
Veljekset Rasmus (vas.) ja Justus Teppo olivat avainasemassa, kun Koskenkorvan Urheilijat palasi korkeimmalle sarjatasolle.
Veljekset Rasmus (vas.) ja Justus Teppo olivat avainasemassa, kun Koskenkorvan Urheilijat palasi korkeimmalle sarjatasolle.
Kuva: Markku Ulander / Lehtikuva

Koskenkorvan Urheilijoissa pelaa ensi kaudella superpesistä kolme veljestä, Justus, Rasmus ja Luukas Teppo.

Koskenkorvan Urheilijat julkisti maanantaina kolmen veljeksen pelaajasopimukset. Superpesikseen palanneessa "Kossussa" jatkavat Justus Teppo ja Rasmus Teppo, uutena joukkueeseen tulee Luukas Teppo.

Hyvää juhannusta!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä