HS: SJK on neu­vo­tel­lut ame­rik­ka­lais­mil­jo­nää­rin kanssa – Pää­omis­ta­ja vai­ke­nee yh­tey­des­tä

"Jos jotakin myymme, teemme sen pelaajapolkumme parantamiseksi."

Seinäjoki
SJK:n pääomistaja Raimo Sarajärvi havittelee HS:n tietojen mukaan ulkomaalaista sijoittajaa osakeyhtiöön. Kuvituskuva.
SJK:n pääomistaja Raimo Sarajärvi havittelee HS:n tietojen mukaan ulkomaalaista sijoittajaa osakeyhtiöön. Kuvituskuva.
Kuva: Jaakko Elenius

Jalkapallon liigakauteen valmistautuva Seinäjoen Jalkapallokerho on neuvotellut amerikkalaisen sijoittajan ja miljonäärin kanssa sijoittamisesta SJK:hon, kertoo Helsingin Sanomat.

Helsingin Sanomat kertoi keskiviikkona verkkosivuillaan, että SJK on  neuvotellut amerikkalaisen sijoittajan Robert Platekin, 62, kanssa sijoittamisesta seuraan.

Hyvää juhannusta!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä