Ennin ja Veeran ääni kuului: Uuden koulun kir­jas­to pul­lis­te­lee

Seinäjoki
Kertunlaakson 4.A-luokan oppilaat Enni Seppelvirta ja Veera Lilja nauttivat uusien kirjojen lukemisesta. Kymmenvuotiaat luokkatoverit tykkäävät myös kirjoittamisesta.
Kertunlaakson 4.A-luokan oppilaat Enni Seppelvirta ja Veera Lilja nauttivat uusien kirjojen lukemisesta. Kymmenvuotiaat luokkatoverit tykkäävät myös kirjoittamisesta.
Kuva: Tomi Kosonen

Joskus toiveista tulee totta!

Seinäjoen asukkaat ideoivat ja äänestivät edellisessä asukasbudjetissa, että Kertunlaakson uuteen kouluun hankitaan kirjoja lapsille luettavaksi.

Aloite tuli Kertunlaakson koulun oppilaskunnalta, joka pääsi myös vaikuttamaan valittujen kirjojen hankintaan.

Hyvää juhannusta!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä