Yhtä mu­siik­ki­nau­tin­toa koko kon­sert­ti – Kuu­li­jan kuis­kaus kertoi kaiken

Vaasa
Vaasan kaupunginorkesterin ylikapellimestari Anna-Maria Helsingin ensimmäisessä sinfoniakonsertissa kuultiin Sibeliuksen, Elgarin ja ruotsalaisen Andrea Tarrodin teokset.
Vaasan kaupunginorkesterin ylikapellimestari Anna-Maria Helsingin ensimmäisessä sinfoniakonsertissa kuultiin Sibeliuksen, Elgarin ja ruotsalaisen Andrea Tarrodin teokset.
Kuva: Jarno Pellinen

Tänä vuonna Vaasan kaupunginorkesterin ylikapellimestarina aloittaneen Anna-Maria Helsingin ensimmäinen sinfoniakonsertti oli yhtä musiikkinautintoa ja sisälsi iloisia yllätyksiä.

Ruotsalaisen säveltäjän Andrea Tarrodin vahvasti luontoon liittyvä teos Camelopardalis vuodelta 2010 vangitsi.

Hyvää juhannusta!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä