Yh­dis­te­tyn mä­ki­kier­ros kes­key­tet­tiin tuu­li­olo­jen takia – va­ra­ki­sas­sa on­nis­tu­nut Eemeli Kurt­ti­la hyvistä ase­tel­mis­ta hiih­to­la­dul­le

Eemeli Kurttila oli hyvässä hyppyvireessä myös lauantaina. Hypyllä ei kisan tulosten kannalta ollut lopulta merkitystä, kun mäkiosuus jäi tuuliolojen takia kesken.
Eemeli Kurttila oli hyvässä hyppyvireessä myös lauantaina. Hypyllä ei kisan tulosten kannalta ollut lopulta merkitystä, kun mäkiosuus jäi tuuliolojen takia kesken.
Kuva: Jussi Väätäinen

Yhdistetyn mäen kilpailukierros keskeytettiin Rukalla lauantaiaamupäivänä vaihtelevien tuuliolojen vuoksi. Näin ollen iltapäivällä hiihdettävälle 10 kilometrin hiihto-osuudelle lähdetään perjantaina hypätyn varakisan tulosten perusteella.

Taivalkosken Kuohun onnistui varakisassa erinomaisesti hypättyään Rukan HS142-mäestä 128 metriä.

Hyvää juhannusta!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä