Vanha ja pitkä vie­mä­ri­put­ki sa­nee­ra­taan Sei­nä­joen kes­kus­tas­sa – Vai­ku­tuk­set lii­ken­ne­jär­jes­te­lyi­hin jat­ku­vat pit­käl­le ke­vää­seen

Saneeraustyö vaikuttaa liikenteeseen 600 metrin alueella Kauppakadun ja Jaakkolantien välillä.

Seinäjoki
Jätevesiviemäriputken saneeraustyöt vaikuttavat Seinäjoen Valtionkadun liikennejärjestelyihin arviolta toukokuun puoleen väliin asti.
Jätevesiviemäriputken saneeraustyöt vaikuttavat Seinäjoen Valtionkadun liikennejärjestelyihin arviolta toukokuun puoleen väliin asti.
Kuva: Jasmiina Soidinaho

Seinäjoen Valtionkadulla on meneillään suuri saneeraustyö, joka vaikuttaa merkittävästi alueen liikennejärjestelyihin.

Syystarjous, Sinulle!

Ilkka-Pohjalainen Digin ensimmäiset _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus sovelluksessa ja verkkosivuilla Näköislehdet ja arkisto Podcastit, galleriat ja live-lähetykset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit, koulutukset ja tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä