Vä­hä­va­rai­nen perhe sai sit­ten­kin kuusen ja lahjat – Sei­nä­jo­ke­lais­per­heen ti­lan­tees­ta lu­ke­mi­nen innosti aut­ta­maan

Ilkka-Pohjalaisen toimitukseen tuli eri reittejä toistakymmentä yhteydenottoa ihmisiltä, jotka halusivat auttaa yksinhuoltajaäidin perhettä.

Seinäjoki
Joulukuusen saaminen kotiin oli yksi yksinhuoltajaäidin lapsen toiveista. Ilkka-Pohjalaisen jutun jälkeen perhe sai lahjoituksena joulukuusen, koristeita ja paljon muuta.
Joulukuusen saaminen kotiin oli yksi yksinhuoltajaäidin lapsen toiveista. Ilkka-Pohjalaisen jutun jälkeen perhe sai lahjoituksena joulukuusen, koristeita ja paljon muuta.
Kuva: Kari Löfhjelm

Ihmisten halu auttaa yllätti seinäjokelaisen yksinhuoltajaäidin, jonka joulusta Ilkka-Pohjalainen viime viikolla kertoi. Joulu ahdisti äitiä, sillä hänellä ei ollut varaa joululahjoihin ja hänen taloudellinen tilanteensa on muutenkin tiukka.

Haluatko jatkaa lukemista?

Tilaa I-P Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä