Vaasan kaup­pa­hal­liin tulee kesäksi kahvila – Ström­sös­tä tuttu kokki ja leipuri Julien Huéber sai tär­keim­mät opit ita­lia­lai­sel­ta iso­äi­dil­tään

Vaasa
Julien Huéberille ruoanlaitto ja leivonta ovat ennen kaikkea käsityötaitoja.
Julien Huéberille ruoanlaitto ja leivonta ovat ennen kaikkea käsityötaitoja.
Kuva: Janne Illman

Vaasan kauppahallissa avautuu maanantaina Petit France kahvila. Kesän ajan auki oleva kahvila keskittyy ranskalaisiin leivontatuotteisiin. Kahvilan leipurina on Strömsö-ohjelmastakin tuttu Julien Huéber.

Kauppahalli on viime aikoina kärsinyt tyhjistä tiloista. Vaikka kauppahalli on historiallinen kauppapaikka, silti jopa pääsisäänkäynnillä tyhjää tilaa on paljon.

Hyvää juhannusta!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen