Tilaajille

Tanska toivoo ko­tiy­lei­söl­tään Bel­gia-ot­te­lun kal­tais­ta hur­mio­ta: "Kaikki nä­ki­vät, mitä se mer­kit­si meille"

Tanskan päävalmentaja Kasper Hjulmand toivoo maanantain otteluun kotiyleisön suurta tukea. Kuva: Lehtikuva / AFP
Tanskan päävalmentaja Kasper Hjulmand toivoo maanantain otteluun kotiyleisön suurta tukea. Kuva: Lehtikuva / AFP

HELSINKI

Jalkapallon EM-lopputurnauksen isäntämaihin lukeutuva Tanska hallitsi alkulohkon otteluitaan Suomea ja Belgiaa vastaan, mutta punavalkoisten kannalta tulos on ollut karu: pisteitä pyöreä nolla ja vain yksi tehty maali. Jos Tanska mielii saavuttaa jatkopaikan, sen on kukistettava maanantaina Kööpenhaminassa Venäjä ja toivottava samalla, että Belgia lyö Suomen Pietarissa.

Hyvää äitienpäivää!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Kaikki sisällöt verkossa ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Kuvagalleriat ja videot Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä