Syö se­son­gin mukaan – Poh­jo­lan wasabi ja ek­soot­ti­set he­del­mät maus­ta­vat ruo­ka­viik­koa, jonka pohjana ovat va­ras­to­kas­vik­set

-

Helena Saine-Laitinen, teksti ja kuvat

Varastokasviksien kuten perunoiden, sipulien, kaalien ja juurestenkin saatavuus alkaa vähitellen hiipua, ja uutta satoa saadaan vielä odotella.

Tuontituotteiden lisäksi nyt kannattaa hyödyntää kotimaisia kasviksia myös pakasteina, kuivattuina ja muilla tavoin säilöttynä.

Avokado aina kypsänä

Avokadot tuodaan Suomeen yleensä raakana ja jälkikypsytetään hedelmävarastossa tai kotona muovipussissa huoneenlämmössä.

Hyvää juhannusta!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä