Tilaajille

Sy­dän­leik­kauk­ses­sa ollut Juha Mäenpää kertoo toi­pu­mi­ses­taan – "Ru­kous­ten voima toi rauhan"

Seinäjoki
Ilmajokelaiskansanedustaja Juha Mäenpää kävi leikkauspöydällä peräti kahteen kertaan ennen kuin aortan laajentuma saatiin kokonaan korjattua.
Ilmajokelaiskansanedustaja Juha Mäenpää kävi leikkauspöydällä peräti kahteen kertaan ennen kuin aortan laajentuma saatiin kokonaan korjattua.

Kansanedustaja Juha Mäenpään (ps.) sydänleikkauksesta on melko tarkalleen neljä viikkoa. Maanantaina hän ajeli Seinäjoelle, likipitäen ensimmäistä kertaa leikkauksen jälkeen.

–  Toin armeijasta lomalla olleen Severin junalle, kävin istumassa äijien kanssa yhdessä parlamentissa, ja nyt olen vielä toisessa poikakerhossa istumassa, hän vastaa puhelimeen.

Hyvää äitienpäivää!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Kaikki sisällöt verkossa ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Kuvagalleriat ja videot Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – löydä suosikkisi klassikoiden ja uutuuksien joukosta.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä