Tilaajille

Susanna Laine kokkaa ja so­me­kan­sa tykkää – "On ihan ok tehdä vähän noin päin pois"

Maailman Pienin Kokki Show ei ole enää ihan pieni. Suosituimmat videot keräävät satojatuhansia katsojia.

Helsinki
Susanna Laineesta on sukeutunut suosittu somekokki. Joulunpyhinä hän ei kokkaa, vaan istuu valmiiseen pöytään veljensä kotona pääkaupunkiseudulla. Arkistokuva.
Susanna Laineesta on sukeutunut suosittu somekokki. Joulunpyhinä hän ei kokkaa, vaan istuu valmiiseen pöytään veljensä kotona pääkaupunkiseudulla. Arkistokuva.

Muhkea kokkihattu päähän, kamera päälle ja kokkaamaan. Susanna Laineen Instagramissaan pitämässä Maailman Pienimmässä Kokki Show´ssa tehdään ruokaa hilpeässä matalan riman -hengessä. Laineen kotikeittiössä on someseuraajien iloksi tuunattu esimerkiksi valmissalaatista ruokaisampaa, paistettu iltapalaksi munia ja näin joulun alla muotoiltu ilman muotteja taiteellisia piparkakkuja.

Haluatko jatkaa lukemista?

Tilaa I-P Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä