Sei­nä­joen Yk­kös­ap­tee­kin ap­teek­ka­ri luopui lu­vas­taan – "En kom­men­toi yk­si­tyis­koh­tia enem­pää"

Seinäjoki
Seinäjoen Ykkösapteekki on pitkään ollut Fimean tarkkailussa. Nyt apteekkari Kati Rantoja on luopunut apteekkiluvastaan. Arkistokuva.
Seinäjoen Ykkösapteekki on pitkään ollut Fimean tarkkailussa. Nyt apteekkari Kati Rantoja on luopunut apteekkiluvastaan. Arkistokuva.
Kuva: Jasmiina Soidinaho

Seinäjoen Ykkösapteekin apteekkari Kati Rantoja on luopunut apteekkiluvastaan viime viikolla. Lääkealan turvallisuus- ja kehittämiskeskus Fimea kuuluttaa uutta apteekkilupaa haettavaksi.

– Sinne haetaan uutta apteekkaria, vahvistaa yliproviisori Marjukka Aarni Fimeasta.

Haluatko jatkaa lukemista?

Tilaa I-P Digi 1. kk vain 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit, pelit ja koulutukset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä