Sei­nä­joen Can­non­bal­lin johtaja me­net­tää lii­vin­sä val­tiol­le

Kolme miestä sai tuomion rikollisjärjestön toimintaan osallistumisesta.

Seinäjoki
Seinäjoen Cannonball -miehiltä takavarikoitiin liivejä. Oikeassa yläkulmassa olevat liivit löydettiin kerhon johtajan luota, alhaalla on uuden jäsenen liivit.
Seinäjoen Cannonball -miehiltä takavarikoitiin liivejä. Oikeassa yläkulmassa olevat liivit löydettiin kerhon johtajan luota, alhaalla on uuden jäsenen liivit.

Vuonna 1980 syntynyt seinäjokelaismies autoili lokakuussa 2024 kohti Lahtea. Mukana oli eräs toinen mies. Poliisi pysäytti kaksikon. Autossa oli kolmet Cannonball MC -liivit.

– On epäuskottavaa, että liivit olisivat olleet autossa muusta kuin siitä syystä, että niitä on ollut tarkoitus pitää perillä yllä, Etelä-Pohjanmaan käräjäoikeus totesi joulukuussa 2025.

Hyvää juhannusta!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Ilmoita asiavirheestä