Päivi Rin­ta­nie­men Am­fo­ra-yri­tys lo­pet­taa ki­vi­jal­ka­liik­keen Sei­nä­joen Päi­vö­läs­sä: "En kiellä, etteikö pää­tök­seen liity hai­keut­ta"

Seinäjoki
Keramiikkataiteilija Päivi Rintaniemi lopettaa Amfora-myymälänsä haikein mielin. Kauppa siirtyy kokonaan verkkoon 1. maaliskuuta.
Keramiikkataiteilija Päivi Rintaniemi lopettaa Amfora-myymälänsä haikein mielin. Kauppa siirtyy kokonaan verkkoon 1. maaliskuuta.
Kuva: Jaakko Elenius

Tunnetun ja tunnustetun seinäjokelaisen keramiikkataiteilijan Päivi Rintaniemen Amfora-yritys lopettaa myymälänsä Seinäjoen Päivölässä.

Amforassa vietetäänkin tällä viikolla avointen ovien päiviä. Halukkailla on harvinainen mahdollisuus käydä liikkeessä ja ennen muuta samassa yhteydessä toimivassa "verstaassa" eli valmistus- ja työskentelypuolella, jossa monet ainutlaatuiset esineet ovat syntyneet.

Hyvää juhannusta!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä