Osuus­pan­kin väis­tö­ti­lois­ta repesi riita – Raimo Sa­ra­jär­vi valitti poik­kea­mis­lu­vas­ta hal­lin­to-oi­keu­teen

Seinäjoki
Raimo Sarajärvi pitää Seinäjoen kaupunginhallituksen päätöstä epäreiluna ja markkinoita vääristävänä.
Raimo Sarajärvi pitää Seinäjoen kaupunginhallituksen päätöstä epäreiluna ja markkinoita vääristävänä.
Kuva: Tomi Kosonen

Kiinteistösijoittaja Raimo Sarajärvi on jättänyt Seinäjoen kaupunginhallituksen taannoisesta poikkeamislupapäätöksestä valituksen Vaasan hallinto-oikeuteen.

Valitus koskee Alvar Aallon kadun ja Torikadun kulmassa olevaa tonttia ja taloa, jossa toimi aiemmin Ely-keskus. OP Etelä-Pohjanmaa on suunnitellut muuttavansa tyhjiksi jääneisiin tiloihin, kunnes sen uusi konttori valmistuu Keskustorin kulmalle syksyllä 2027.

Hyvää juhannusta!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä