Opis­ke­li­ja lähetti 70 ha­ke­mus­ta tu­lok­set­ta – Ke­sä­työ­pai­kois­ta käydään en­nä­tys­ko­vaa kil­pai­lua

Kesätyöt ovat tänä vuonna tiukassa. Kauppatieteiden opiskelija Noa Lindfors aloitti kesätyöhaun tammikuussa.

Vaasa
Noa Lindfors on opiskellut kauppatieteitä Vaasan yliopistossa kaksi vuotta.
Noa Lindfors on opiskellut kauppatieteitä Vaasan yliopistossa kaksi vuotta.
Kuva: Jarno Pellinen

Yli 70 lähetettyä hakemusta ja valtava määrä työtä ansioluetteloiden ja työhakemusten räätälöimiseksi. Silti kesätyöt ovat toistaiseksi jääneet saamatta 23-vuotiaalta kauppatieteiden opiskelijalta Noa Lindforsilta.

– Kun pääsee haastatteluunkin ja laittaa itsensä kunnolla likoon, niin kyllähän se vähän harmittaa, kun tulee se ”valintamme ei valitettavasti kohdistunut sinuun” -viesti viidettäkymmenettä kertaa.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa I-P Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä