Nyt jy­säh­ti: Sei­nä­joen Idea­park laa­jen­taa!

Seinäjoki
Seinäjoen Ideaparkin laajennustarpeet ovat käyneet selviksi. Toimitusjohtaja Petri Häli kertoo Ilkka-Pohjalaisella myös muutaman yllättävän tiedon kaavaprosessin tavoitteista.
Seinäjoen Ideaparkin laajennustarpeet ovat käyneet selviksi. Toimitusjohtaja Petri Häli kertoo Ilkka-Pohjalaisella myös muutaman yllättävän tiedon kaavaprosessin tavoitteista.
Kuva: Krista Luoma

Kävijäennätyksensä viime vuonna murskanneessa Seinäjoen Ideaparkissa ei laakereilla lepäillä. Kauppakeskuksen johdon mietintämyssystä on lähtenyt Seinäjoen kaupungin suuntaan vireille kunnianhimoinen kaavamuutos.

Koko kauppakeskuksen myynti kasvoi viime vuonna seitsemän prosenttia verrattuna vuoteen 2022.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa I-P Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä