Naisten ui­ma­huo­neel­la saa olla kat­seil­ta rau­has­sa

Vaasa
Gunnel Nygren ja Marianne Buss nauttivat aurinkoisesta kesäpäivistä uimahuoneella. Vaikka he käyttävät uimapukuja, he arvostavat uimahuoneen yksityisyyttä.
Gunnel Nygren ja Marianne Buss nauttivat aurinkoisesta kesäpäivistä uimahuoneella. Vaikka he käyttävät uimapukuja, he arvostavat uimahuoneen yksityisyyttä.
Kuva: Sonja Hietto

Ympärilläni on kaikenikäisiä naisia uimapuvuissa, osa jopa ilman yläosaa, levittäytyneenä kuumuutta hehkuville terassilaudoille.

Tunnelma Kustaanlinnan rannan uimahuoneella on seesteinen. Osa auringonpalvojista lukee kirjaa, toiset tekevät ristikoita.

Vuorotellen naiset jättävät rantapyyhkeensä, ja laskeutuvat rauhassa portaat alas lämpimään meriveteen.

Hyvää juhannusta!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä