Tilaajille

Näin on­nis­tut tas­ku­par­kis­sa – Ajo-opet­ta­ja näyttää vaihe vai­heel­ta

Seinäjoki
Taskuparkkeerauksen hallitseminen on suuri etu. Kuvassa ajo-opettaja Kirsi Veija-Kujanpää näyttää, kuinka parkkiruutuun sujahdetaan.
Taskuparkkeerauksen hallitseminen on suuri etu. Kuvassa ajo-opettaja Kirsi Veija-Kujanpää näyttää, kuinka parkkiruutuun sujahdetaan.
Kuva: Ruusu Leppänen

Autoillessa parkkiin sujahtaminen nokka edellä kuulostaa tutulta ja turvalliselta. Vasta lähtövaiheessa on hyvä pukata pakki silmään ja veivata itsensä ulos ruudusta. Vaan entä kun alue on ruuhkainen ja tilaa on vähän?

Taskuparkkeeraaminen voi tuntua alkuun hankalalta, joskin helpottaa paljon, kun sen kerran oivaltaa.

Hyvää äitienpäivää!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Kaikki sisällöt verkossa ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Kuvagalleriat ja videot Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä