Mirror linen uusi toi­mi­tus­joh­ta­ja toivoo tuo­van­sa uutta ilmettä yri­tyk­sel­le – "Tyk­kään siitä, että on mit­ta­rit ja ta­voit­teet, joiden kautta joh­de­taan yri­tys­tä"

Karijoki
Janne Vilén aloitti työt Mirror linen toimitusjohtajana syyskuun puolessa välissä. Kuva. Janne Vilénin kotialbumi
Janne Vilén aloitti työt Mirror linen toimitusjohtajana syyskuun puolessa välissä. Kuva. Janne Vilénin kotialbumi

Karijokelainen yritys Mirror line ilmoitti elokuussa, että uusi toimitusjohtaja on nimetty eläkkeelle jääneen Sinikka Saaranluoman tilalle.

Teuvalainen Janne Vilén kääri hihansa yrityksen uutena toimitusjohtajana syyskuun puolen välin tienoilla.

Valinta jää historian kirjoihin, sillä hän on perheyrityksen ensimmäinen ulkopuolinen toimitusjohtaja.

Hyvää juhannusta!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Ilmoita asiavirheestä