Miestä esi­te­tään van­git­ta­vak­si Su­vi­lah­den tapon yri­tyk­ses­tä

Vaasa
Vaasan Suvilahdessa tapahtui uudenvuodenpäivänä epäilty tapon yritys. Poliisi otti epäillyn kiinni tapahtumapaikalta.
Vaasan Suvilahdessa tapahtui uudenvuodenpäivänä epäilty tapon yritys. Poliisi otti epäillyn kiinni tapahtumapaikalta.
Kuva: Tomi Kosonen

Pohjanmaan poliisi esittää maanantaina vangittavaksi miestä, jonka epäillään syyllistyneen Vaasassa uudenvuodenpäivänä tapon yritykseen.

Poliisi on vaitonainen tapahtumista, koska asian esitutkinta on alkuvaiheessa. Epäilty teko tapahtui Suvilahdessa yksityisasunnossa. Tieto tapahtuneesta tuli hälytyskeskuksen kautta, kun asianomistaja soitti itse hätänumeroon.

Haluatko jatkaa lukemista?

Tilaa I-P Digi ensimmäiset 2 kk vain 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit, pelit ja koulutukset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä