Maa­han­muut­to­vi­ras­to: 17 uutta vas­taan­ot­to­kes­kus­ta Suomeen – So­pi­mus­neu­vot­te­lut aloi­tet­tu

Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa
Maahanmuuttovirasto kilpailutti jälleen vastaanottokeskustoimintaa. Arkistokuva. Joel Maisalmi
Maahanmuuttovirasto kilpailutti jälleen vastaanottokeskustoimintaa. Arkistokuva. Joel Maisalmi

Maahanmuuttovirasto on tehnyt hankintapäätöksen 17 uudesta vastaanottokeskuksesta, joiden on määrä sijoittua eri maakuntien alueille. Hankittujen vastaanottokeskusten muotoja ovat asuntopohjaiset vastaanottokeskukset, laitospohjaiset vastaanottokeskukset sekä kauttakulkuvastaanottokeskus.

Kilpailutus koski vastaanottokeskuksien hankkimista yhdeksälle alueelle: Länsi-Uusimaa, Vantaa ja Kerava, Keski-Uusimaa ja Itä-Uusimaa, Varsinais-Suomi, Pohjanmaa ja Keski-Pohjanmaa, Kymenlaakso, Satakunta, Etelä-Pohjanmaa, Kainuu sekä Ahvenanmaa.

Hyvää juhannusta!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä