Kolme ete­lä­poh­ja­lais­ta hevosta mukaan Ku­nin­kuus­ra­vien pää­läh­töi­hin – Ra­vi­se­los­ta­ja Marko Läh­teen­mä­ki antoi ar­vion­sa

Ensi viikonloppuna Teivon raviradalla kilpailtavien Kuninkuusravien kuninkuuskilpailussa on kaksi ja kuningatarkilpailussa yksi hevonen Etelä-Pohjanmaalta.

Hannu Torvisen ohjastama Pro on yksi kuninkuuskilpailun suurimmista ennakkosuosikeista.
Hannu Torvisen ohjastama Pro on yksi kuninkuuskilpailun suurimmista ennakkosuosikeista.
Kuva: Maisa Hyttinen

Kuninkusravien kuningatar- ja kuninkuuskilpailujen osallistujat julkaistiin keskiviikkona. Kuninkuusravit järjestetään Teivossa 31.7.–2.8.

Pro lähtee kuninkuuskilpailuun rankingin kärkipaikalta. Pron omistaa Ilmajoelle rekisteröity hevoskimppa Pro Tiimi. Yksi kimpan jäsenistä on Ylistarossa asuva Mauri Korkiavuori, jonka kotipihassa Pro on kasvanut.

Vielä on kesää jäljellä!

I-P Digin ensimmäiset _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä