Kas­vu­yri­tys­ta­pah­tu­ma Slush alkaa tänään Hel­sin­gis­sä

Slush kerää kahtena päivänä Helsingin Messukeskukseen joukon eurooppalaisia kasvuyrityksiä, kansainvälisiä sijoittajia ja mediaa. LEHTIKUVA / Heikki Saukkomaa
Slush kerää kahtena päivänä Helsingin Messukeskukseen joukon eurooppalaisia kasvuyrityksiä, kansainvälisiä sijoittajia ja mediaa. LEHTIKUVA / Heikki Saukkomaa

Vuosittainen kasvuyritys- ja teknologia-alan tapahtuma Slush alkaa tänään Helsingissä. Kaksipäiväinen tapahtuma kerää Helsingin Messukeskukseen joukon eurooppalaisia kasvuyrityksiä, kansainvälisiä sijoittajia ja mediaa.

Myös presidentti Alexander Stubb osallistuu tapahtumaan. Stubbin on määrä pitää puhe tapahtuman avajaistilaisuudessa tänään.

Slushia on järjestetty vuodesta 2008 lähtien. Tapahtuman taustalla on voittoa tavoittelematon Startup-säätiö, joka pyrkii vahvistamaan suomalaisten kasvuyritysten toimintaympäristöä. Suurin osa Slushin tuotoista menee takaisin säätiön käyttöön.

Slushin järjestämisessä on vuosittain mukana yli 1 500 vapaaehtoista työntekijää.

Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä