Kan­san­edus­ta­ja kiu­san­teon koh­tee­na: etu­rau­has­pil­le­rei­tä ja laskuja juo­ru­leh­dis­tä edus­kun­taan Matias Mäkysen nimellä

Helsinki
Kansanedustaja Matias Mäkystä odotti eduskunnassa mielenkiintoinen lahja joulun jälkeen. Hän kertoi postilaatikosta löytyneestä yllätyksestä Instagramissa. Arkistokuva.
Kansanedustaja Matias Mäkystä odotti eduskunnassa mielenkiintoinen lahja joulun jälkeen. Hän kertoi postilaatikosta löytyneestä yllätyksestä Instagramissa. Arkistokuva.
Kuva: Tomi Kosonen

Kansanedustaja Matias Mäkysen (sd.) postilaatikkoon eduskunnassa kolahti pian joulun jälkeen muutama mielenkiintoinen lähetys yllättäen ja pyytämättä.

– Siellä oli Seiska-lehden ja Hymyn tilaukset sekä lisäravinteita eturauhasen hyvinvointiin. Itse asiassa Hymy oli vielä tilattu Kesärantaan pääministerille, ja lasku tuli minulle eduskuntaan, Mäkynen naureskelee.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa I-P Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä