Tilaajille

"Jah­ti­käm­päl­le pitää nyt var­mas­ti laittaa ka­me­ra­val­von­taa" – Kuor­ta­ne­lai­sen hir­vi­po­ru­kan väki joutui yl­lät­tä­viin sii­vous­töi­hin

Kuortane
Kuortaneen Leppälänkylässä oli jätetty hirven teurasjätteitä Jokitien varrelle maastoon. Tekijästä tai tekijöistä ei ole toistaiseksi tietoa.
Kuortaneen Leppälänkylässä oli jätetty hirven teurasjätteitä Jokitien varrelle maastoon. Tekijästä tai tekijöistä ei ole toistaiseksi tietoa.
Kuva: Heikki Kallioniemi

Erikoinen näky kohtasi tielläliikkujia Kuortaneen Leppälänkylässä reilu viikko sitten.

Rikosilmoitusta tapahtumasta ei ole ainakaan vielä jätetty, mutta viranomaisten järjestelmään on kuitenkin tehty ilmoitus asiasta.

– Ihan siltä varalta, josko muuallakin ilmenee vastaavaa, niin tietävät poliisit ja muut viranomaiset sitten myös tästä Kuortaneen tapauksesta, perustelee Kuortaneen metsästysseuran puheenjohtaja Heikki Kallioniemi.

Haluatko jatkaa lukemista?

Tilaa I-P Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä