Inf­luens­sa ja liu­kas­tu­mi­set veivät pyhinä päi­vys­tyk­seen Sei­nä­joel­la – In­fek­tioy­li­kää­kä­ri har­mit­te­lee puut­tu­via inf­luens­sa­ro­ko­tuk­sia

Seinäjoki
Seinäjoen yhteispäivystyksessä varauduttiin joulunpyhien ruuhkaan.
Seinäjoen yhteispäivystyksessä varauduttiin joulunpyhien ruuhkaan.
Kuva: Tomi Kosonen

Joulun ja uudenvuoden pyhät sujuivat Seinäjoen yhteispäivystyksessä melko rauhallisesti. Yhteispäivystyksen ylilääkäri Jussi Sarin kertoo, että tilanteeseen oli varauduttu.

– Joulunpyhinä osastopaikat riittivät, vaikka kiirettä päivystyksessä olikin. Uudenvuoden aikaan jatkohoitopaikoista alkoi olla pulaa. Ruuhkaa oli odotettavissa, joten siihen osattiin varautua.

Hyvää juhannusta!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä