Jyrki Louhi S-Kie­kon 40-vuo­tis­juh­laot­te­lus­sa: Edus­tus­kie­kos­sa tär­kein­tä laa­du­kas val­men­nus

Jyrki Louhi ojensi Jääkiekkoliiton kultaisen ansiomerkin Keijo Korpiniemelle ennen ottelun alkua. KUVA: TOMI KOSONEN
Jyrki Louhi ojensi Jääkiekkoliiton kultaisen ansiomerkin Keijo Korpiniemelle ennen ottelun alkua. KUVA: TOMI KOSONEN

S-KIEKKO–TITAANIT 4–5 (0–2, 2–1, 2–2)

S-Kiekon 40-vuotisjuhlaottelu jääkiekon Suomi-sarjassa päättyi harmittavasti seinäjokelaisten tappioon, vaikka kotijoukkue loppuun saakka voitosta kamppaili.

S-Kiekko tuli ottelun toisessa erässä kahden maalin tappioasemasta tasoihin, mutta Titaanit kuittasi nopeasti vain 32 sekuntia myöhemmin.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa I-P Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä