Hy­vin­voin­ti­alueen joh­ta­van la­ki­mie­hen ni­meä­mi­ses­tä yhä kahta miel­tä – "­Kat­son kortit pelin loppuun saakka"

Vaasa
Pohjanmaan hyvinvointialueen viranhaltijapäätös johtavan lakimiehen nimeämisestä määräajaksi etenee nyt Vaasan hallinto-oikeuden käsittelyyn. Arkistokuva.
Pohjanmaan hyvinvointialueen viranhaltijapäätös johtavan lakimiehen nimeämisestä määräajaksi etenee nyt Vaasan hallinto-oikeuden käsittelyyn. Arkistokuva.
Kuva: Paula Kaskimaa

Viranhaltijapäätös johtavan lakimiehen nimeämisestä määräajaksi Pohjanmaan hyvinvointialueelle etenee nyt Vaasan hallinto-oikeuden arvioitavaksi.

Ennen tätä hyvinvointialueen aluehallitus hylkäsi viime viikon maanantaina varatuomari Matti Jaakkolan oikaisuvaatimukset asiassa.

– Vahva tuntuma on, että katson kortit pelin loppuun saakka, totesi Jaakkola tuolloin heti tuoreeltaan.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa I-P Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä