Hil­jai­suut­ta altaan äärellä ja tai­det­ta val­ko­tak­kien kes­kel­lä – Teimme kier­rok­sen al­ku­ke­sän pu­hut­te­le­vim­mis­sa näyt­te­lyis­sä

Galleriakierros vie muun muassa Vaasan taidehalliin, jossa on esillä Erik Creutzigerin maalauksia ja Seinäjoen Y-taloon, jossa on Riina Sorjosen valokuvia.
Galleriakierros vie muun muassa Vaasan taidehalliin, jossa on esillä Erik Creutzigerin maalauksia ja Seinäjoen Y-taloon, jossa on Riina Sorjosen valokuvia.
Kuva: Riikka Austen, Riina Sorjonen.
Kuvataide

Kesällä voi lähteä taidetta katsomaan vähän pidemmällekin. Tähän koosteeseen on poimittu alueen gallerioiden kiinnostavimmat alkukesän näyttelyt. Tällä kertaa kierroksella tuli vastaan taidetta yllättävissä paikoissa ja monia tunteita herättäviä teoksia.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa I-P Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä