He­lan­de­rin olym­pia­val­mis­tau­tu­mi­nen meni uusiksi ja nyt hän hioo kaa­tu­mis­ta pois hei­tos­taan: "Tämä asia todella har­mit­taa"

Mustasaari, Vaasa
-
Kuva: Jarno Pellinen

Kalevan kisojen odotettua vaisumpi tekeminen pisti keihäänheiton EM-pronssimies Oliver Helanderin olympiavalmistautumisen uusiksi. Nyt Helander kertoo, mikä häntä erityisesti heitoissaan harmittaa.

Helander heitti kesäkuun lopussa Kalevan kisoissa Vaasassa SM-pronssille tuloksella 81,53. Päivä kisojen jälkeen hän ilmoitti, että jää pois Pariisin Timanttiliigasta, ja kilpailee ennen Pariisin olympialaisia vain Mikkelissä 12.

Hyvää juhannusta!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä