Flam­mu­rai­ta hei­lah­taa – Ete­lä-Poh­jan­maan Nuo­ri­so­seu­ran toi­min­nan­joh­ta­ja haluaa kan­sal­lis­pu­vut pois pö­lyt­ty­mäs­tä ko­me­rois­ta

Seinäjoki
Kata Huhtakoski puki ensimmäistä kertaa päälleen kansallispuvun. Marja Palo ihailee Peräseinäjoen puvun hameen flammuraitaa.
Kata Huhtakoski puki ensimmäistä kertaa päälleen kansallispuvun. Marja Palo ihailee Peräseinäjoen puvun hameen flammuraitaa.
Kuva: Piia Saarenketo

Etelä-Pohjanmaan nuorisoseuran kansallispukuvuokraamo Flammu & Helassa on parin viime vuoden ajan ollut hiljaista samoin kuin kaikkialla muuallakin.

– Korona hiljensi vuokraustoiminnan, mutta nyt pukujen kysyntä alkaa taas pikku hiljaa kasvaa, toteaa toiminnanjohtaja Marja Palo.

Vielä on kesää jäljellä!

I-P Digin ensimmäiset _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä