Fisyr eli aiemmin Fin­ca­pi­na tun­net­tu yhtiö on ase­tet­tu kon­kurs­siin – Toisen Sa­ra­jär­ven kon­kurs­siyh­tiön lii­ke­toi­min­ta jatkuu jo

Kyseessä on toinen Oma Säästöpankin kesäkuussa konkurssiin hakema yhtiö, joka on asetettu konkurssiin. OmaSp haki rakennusalan yhtiötä konkurssiin noin 18,8 miljoonan euron saatavien vuoksi.

Seinäjoki, Vaasa
Käräjäoikeus asetti keskiviikkona Fisyrin eli entisen Fincapin konkurssiin. Myös Fincap Rakennus eli virallisesti SPFR Pohjanmaa on konkurssiuhan alla. Arkistokuva.
Käräjäoikeus asetti keskiviikkona Fisyrin eli entisen Fincapin konkurssiin. Myös Fincap Rakennus eli virallisesti SPFR Pohjanmaa on konkurssiuhan alla. Arkistokuva.
Kuva: Jaakko Elenius

Etelä-Pohjanmaan käräjäoikeus asetti keskiviikkona Fisyrin konkurssiin. Kyseessä on aiemmin nimellä Fincap tunnettu rakennusalan yritys.

Yrityksen suurimpina omistajina olivat Janne Kotamäki ja Raimo Sarajärvi.

Haluatko jatkaa lukemista?

Tilaa I-P Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä