Avaa ovi Ank­ku­rien miesten poi­ka­mies­bok­siin – Su­per­pe­sis-pe­laa­jat jakavat pe­li­ken­tän lisäksi myös kodin

Alajärven Ankkurien Superpesis-pelaajat Atte Kuosmanen, Niko Tuikka ja Jiri Joukainen jakavat kesän ajan pelikentän lisäksi myös kodin. Heidän mukaansa yhteiselo on sujunut hyvin, vaikka tunnelma kolmiossa onkin välillä tiivis.

Atte Kuosmanen (vas.), Niko Tuikka ja Jiri Joukainen kertovat kämppiselämän sujuneen hyvin. Menossa mukana on vielä hetken ajan myös neljäs kämppis, Tuikan Milo-koira.
Atte Kuosmanen (vas.), Niko Tuikka ja Jiri Joukainen kertovat kämppiselämän sujuneen hyvin. Menossa mukana on vielä hetken ajan myös neljäs kämppis, Tuikan Milo-koira.
Kuva: Vilja Vainio

Alajärven Ankkurien miesten Superpesis-joukkueessa pelaavat Atte Kuosmanen, Niko Tuikka ja Jiri Joukainen ovat tänä kesänä joukkuekavereiden lisäksi myös kämppäkavereita.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa I-P Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä