"Älä stres­saa, se toimii aina" – Benedek Olahin vuoteen on mah­tu­nut kaksi suurta pet­ty­mys­tä ja yksi iso oi­val­lus.

Oman pelityylinsä Benedek Olah määritteli pelaamiseksi "korkealla laadulla ja riskirajoilla". LEHTIKUVA / Vesa Moilanen
Oman pelityylinsä Benedek Olah määritteli pelaamiseksi "korkealla laadulla ja riskirajoilla". LEHTIKUVA / Vesa Moilanen

Pöytätennismaailman kuuma puheenaihe oli keskiviikkona Helsingin Ruskeasuon urheiluhallin pöytätennissalissa, suomalaispelaaja Alex Naumin kädessä. Se on mailavalmistaja Stigan kuusikulmainen maila, jollaisella 19-vuotias ruotsalainen Truls Möresgårdh voitti aiemmin tällä viikolla MM-hopeaa Houstonissa.

Kuusikulmaisessa mailassa on ainakin teoriassa suurempi parhaan osuman tuottava lyöntialue eli "sweet spot".

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa I-P Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä